Національна Медична Премія

Виконавча дирекція конкурсу
«Національна Медична Премія»
т. (044)353-71-00
pr@nmp.org.ua
www.nmp.org.ua
 


Національна Медична Премія (НМП)
загальнонаціональна відзнака, яка об'єднує професійні Конкурси, що сприяють зміцненню здоров'я українського народу і розвитку системи охорони здоров'я.

 

Організатори конкурсу «Національна Медична Премія»: ПМРА «МАРСМЕДІА» та міжнародний благодійний фонд «Здоров’я українського народу». Співорганізатори конкурсу: «Всеукраїнська Асоціація Головних Лікарів», «Федерація громадських медичних об’єднань», «Державний фармакологічний центр» і Національний Музей Медицини України, які сприяють проведенню та популяризації конкурсу, беруть активну участь у робочих групах щодо проведення конкурсу. За підтримки Міністерства охорони здоров’я України.

 

Завдання  конкурсу:

  1. Підвищення соціального статусу медичного працівника і престижу професії лікаря у суспільстві;

  2. Підвищення рівня обізнаності пацієнтів і виховання відповідного рівня культури споживання медичних послуг;

  3. Популяризація турботи про збереження власного здоров‘я;
  4. Відзначення кращих юридичних і фізичних осіб, які зробили вагомий внесок у розвиток  вітчизняної системи охорони здоров’я та здоровя українського народу;
  5. Розвиток міжнародної співпраці між державними та недержавними іноземними та вітчизняними установами, підприємствами та підприємцями, які задіяні у сфері охорони здоров’я.

 

ТОП100 в медицині — реєстр кращих лікарів, середнього медичного персоналу, закладів охорони здоров’я. Реєстр формується в результаті соціологічного дослідження (опитування), яке проводиться серед лікарів (експертів) з досвідом роботи 5 і більше років різними шляхами (пряме інтерв’ю, друкування анкет у пресі, через Інтернет тощо) протягом року (січень-грудень). Результати оголошуються щорічно у грудні. До реєстру може потрапити будь який із працівників системи охорони здоров’я, які відповідають певним вимогам до учасників, і які наберуть необхідний «прохідний бал» (за кількістю голосів, відданих за учасника експертами, професійними організаціями та адміністраціями охорони здоров’я) у межах квоти своєї адміністративно-територіальної одиниці (області).

Реєстр «ТОП100 в медицині» – це форма оприлюднення результатів голосування Експертів (практикуючих лікарів, професійних організацій державної і не державної форми власності) у межах адміністративних районів.

Опитування фахівців галузі охорони здоров’я проводиться на регіональному рівні, з урахуванням адміністративно-територіального устрою України (24 області, АР Крим, міста зі спеціальним статусом Київ і Севастополь), у другій половині року з підведенням підсумків опитування і формуванням реєстру в кінці поточного року.

Вимоги оргкомітету до учасників конкурсу:

- Відповідність номінанта загальним вимогам до лікаря, працівника галузі охорони здоров’я до медичної установи.

- Наявність практичної роботи за спеціальністю на момент початку проведення щорічного туру конкурсу.

- Стаж роботи номінанта за спеціальністю має бути не менше ніж 5 років з моменту отримання посвідчення спеціаліста.

Прийом заявок та порядок висування номінантів конкурсу:

- Претендента на участь у реєстрі висувають: будь-який лікар, який заповнив анкету «Національної Медичної Премії», обласні управління Міністерства охорони здоров’я (або іншого міністерства України), «Центри Здоров’я», професійні асоціації. Можливе також самовисування номінантів.

- Претендент може бути висунутий до боротьби за перемогу тільки в одній з номінацій на протязі одного року.

- Претендентом на отримання премії реєструються всі лауреати щорічного реєстру «ТОП100 в медицині».

 

Участь українських медиків в голосуванні до реєстру «ТОП100 в медицині» підтвердило, що в нашій країні дійсно є справжні професіонали, яким можна довірити своє здоров’я та своїх близьких.

20 тисяч працівників галузі охорони здоров’я  виказали свій вотум довіри колегам.

10 грудня 2009 року оргкомітет конкурсу «Національна Медична Премія» оприлюднив загальнонаціональний реєстр найкращих медичних працівників, адміністраторів та закладів охорони здоров’я України «ТОП100 в медицині».

Учасниками реєстру стали лікарі, працівники середнього медичного складу, адміністратори чи заклади галузі охорони здоров'я, що у межах адміністративного району набрали найбільшу кількість експертних голосів.

До реєстру потрапили працівники системи охорони здоров’я, які відповідають певним вимогам до учасників і які набрали необхідний «прохідний бал» (за кількістю голосів, відданих за учасника експертами, професійними організаціями та адміністраціями охорони здоров’я) у межах квоти своєї адміністративно-територіальної одиниці (області). Проект зібрав багатьох небайдужих, які вирішили підтвердити своїми голосами той факт, що в Україні є справжні медики.

Мій Лікар — щорічний конкурс серед лікарів і закладів охорони здоровя, що створюється за результатами загальноукраїнського СМС - голосування споживачів медичних послуг. Пацієнти матимуть можливість голосувати на сайті конкурсу та шляхом відправлення СМС (для голосування необхідно написати історію про лікаря/працівника, заклад на сайті, кандидат отримує певний персональний код, за яким відбувається СМС голосування). До розгляду приймаються листи та інша інформація, яка може бути перевірна оргкомітетом у встановленому порядку. Підведення підсумків голосування пацієнтів відбувається щороку у жовтні. Переможці, за яких надійшла найбільша кількість відгуків (голосів), стають кандидатами на вручення «Національної Медичної Премії» у номінації «Мій Лікар».

Голосування в конкурсі «Мій Лікар» - це своєрідна Книга відгуків українського споживача медичних послуг. Це можливість сказати своєму лікареві «дякую».

Всупереч побутовій думці, що всі лікарі в країні – шахраї, а всі їх дипломи були куплені, конкурс «Мій Лікар» доводитиме, що це не так. В країні є справжні професіонали, які зарекомендували себе як патріоти своєї справи.

Конкурс «Мій Лікар» ставить своєю метою розвінчати міфи про лікарів-вбивць, підвищити рівень медичного виховання українського народу, змусити відмовиться споживачів медичних послуг від самолікування і наголосити на вчасному звертанні до лікарів-спеціалістів.

В межах конкурсу медичні фахівці матимуть можливість донести до споживача такі важливі речі, як коли, як часто и навіщо слід звертатися до лікаря, як не «запустити» хворобу і тим самим скоротити вартість лікування, чому не слід боятися лікарів.

Конкурс стартує 15 травня 2010 року.

Серце Лікаря — це нагрудна відзнака для працівників медицини катастроф, а також всіх тих, хто ризикуючи життям та здоров'ям виконує свій обов'язок в екстремальних умовах. Нагороду започаткував оргкомітет «Національної Медичної Премії» у межах конкурсу «Моя професія — моє покликання». «Серце Лікаря» — пошуковий проект. Кандидати обираються оргкомітетом НМП шляхом ознайомлення з документами, які надходять з відповідних міністерств, відомств, професійних громадських організацій, серед учасників реєстру «ТОП100 в медицині» та серед номінантів конкурсу «Мій Лікар». Претендентів оцінює оргкомітет. Нагородження лікарів відбувається щоквартально.

Оргкомітет конкурсу «Національна Медична Премія» вважає, що незважаючи на відсутність достатнього фінансування медичного сегменту, в Україні є медики, якими може пишатися український народ, яким можна довірити своє здоров’я і здоров’я своїх близьких. Ці лікарі не завжди відомі чи титуловані, але вони варті всенародного визнання.

Теги: 

Добавить комментарий